Ortaöğretimde kredili sisteme geçilmesinde beden eğitimi ve spor derslerinin yeterliliği ve önemi
- Tez No: 49673
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MÜRSEL AKDENK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Spor, Sports
- Yıl: 1996
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Yüzüncü Yıl Üniversitesi
- Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 71
Özet
5. ÖZET“Kredili sisteme geçilmesinde beden eğitimi ve spor derslerinin yeterliği ve önemi”adlı çalışmada Türkiyede ve Avusturalya'dan bir kısım kaynaklar taranmış, beden eğitimi ve spor alanında çeşitli kütüphanelerde araştırmalar yapılmıştır. Van ilinde kredili sistemde spor alanı programında okuyan öğrencilerin üzerinde alan araştırmasıyla çalışma önemli bir boyut kazanmıştır. Anket çalışmaları tablolaştırılmış inceleyenlere ve okuyuculara kolaylık sağlamaya çalışılmıştır. Sonuç ve öneriler bölümü ile de genel bir değerlendirme yapılmıştır. Eğitim sisteminde kredili sistem bir çok araştırmacı tarafından çalışma alanı olarak ele alınmıştır. Türkiye'de Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor yüksek lisans tezi olarak kredili sisteme geçilmesinde beden eğitimi ve spor derslerinin yeterliliği ve önemi ilk defa hazırlanmıştır. Bu alanda ilk çalışma olmasına rağmen bazı hatalar olabilir. Buna rağmen Türkiye'de ilk defa yapılması açısından da önem arzetmektedir.
Özet (Çeviri)
6. SUMMARY Our study which is called“The importance and the proffıciency of Physical Education and Sport Lesson”is based entirely upon the references abstracted from various kinds of libraries both from Turkey and Australia. it has become öne of the most prominent of ali polis involved in the students attending the sport programmes in creditted educational system. Our study of this poll was made in tables, and it has been intended to provide some possibilities to the readers and to those who analyse our study. A general revaluation was made with the result and proposition section. The creditted educational system was considered as a field of study by many researchers. That study concerning about the importance and the proffıciency of physical education and sport lesson in the creditted educational sytem was fırst made in Van Yüzüncü Yıl University in the Institute of Medical Scicences as a master thesis. Though it is the fırst study on this field, it posseses a great value for being a preliminary research ever made in Turkey.