Performans yönetim sistemi
- Tez No: 497862
- Danışmanlar: DOÇ. DR. OĞUZ BAYAT
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgi ve Belge Yönetimi, Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Information and Records Management, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2017
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Bilişim Teknolojileri Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 66
Özet
Performans Yönetim Sistemi çalışanların bireysel ve şirket stratejisiyle belirlenmiş hedeflerinin ölçülmesini sağlayan süreçtir. Çalışanın ölçülebilir yeteneklerinin, tamamladığı gereksinimlerin, gelişim planının sonuçlandırıldığı sistemdir. Çalışan üzerinde maksimum verimliliği sağlamak için çalışanların yetenek ve becerilerine uygun, yöneticileriyle birlikte saptanmış olan ölçüm skalaları belirlenmeli ve somut, objektif bir şekilde çalışana sunulmalıdır. Çalışan yıl içerisinde çalışmalarının sisteme katkısını, değerlendirmede kaçıncı sırada olduğunu, yaptığı işin kalitesini ve niceliğini bilerek maksimum performans gösterir. Performans Sistemleri genellikle aşağıdaki kriterlerden oluşmaktadır: Hedef ve amaçlar, Geribildirimler, Yönetici Değerlendirmeleri, Kişisel gelişim Planları
Özet (Çeviri)
The Performance Management System is a process that enables employees to measure their individual and corporate goals. The system is the result of the development plan of the measurable capabilities of the employees which requirements they have completed. In order to ensure maximum productivity on the employees, the measurement scales determined by the managers is skills . The skill of the employees must be determined and presented in a concrete and objective manner. Employee performs the maximum performance with the affect of the contribution of his / her work to the system, the ranking in evaluation, and the quality and quantity of work done. Performance Systems generally consist of the following criteria: Objectives ,Feedbacks, Managerial evaluations and Personal development plans