Kütahya ili su temini ve şebeke hidroliği
Water supply and network hydrology of province Kütahya
- Tez No: 50078
- Danışmanlar: PROF.DR. MUSTAFA Y. KILINÇ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
- Yıl: 1996
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Dumlupınar Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 73
Özet
İV ÖZET Bu tezde Kütahya ili içme suyu temini ve şebeke hidroliği îller Bankası ve Kütahya Belediyesi yardımlarıyla incelenmiş; Kütahya ilimizin geçmişinin çok eski tarihlere dayanması nedeniyle şebekeler peyderpey yapılmış ve ilk sağlıklı şebeke uygulaması 1966 yılında başlamıştır. 1966 yılından itibaren Kütahya ili su temini ve şebekesi, araştırmalar sonucu anlatılarak, sonuçta da Kütahya ilinin gelecekteki su ve depo ihtiyaçlarının bulunabilmesi için gerekli hesaplamalar yapılmıştır. Ayrıca yeni yerleşim bölgesi olan Atakent Toplu Konut Alanının içme suyu projesi tezim dahilinde yapılmıştır. ANAHTAR KELİMELER : Kütahya, Kaynak, îçme suyu, Depo, Şebeke.
Özet (Çeviri)
WATER SUPPLY AND NETWORK HYDROLOGY OF PROVINCE KÜTAHYA SUMMARY The drinking water supply and network hydraulics of Kütahya Province is searched in this study, with the help of Municipality Bank and Kütahya Municipality. Since the history of Kütahya is based on very old times. Networks were constructed time by time on the long time interval. The first successful network application of Kütahya was started in 1966. In this study, The water supply and networks of Kütahya were explained as a result of wide research. And at the end proper computations were done in order to find the water demand of Kütahya in the future. In addition to this, the new residential area of Kütahya, Atakent drinking water project was held in this thesis. KEYWORDS : Kütahya, Water resource, Drinking water, Tank, Network.