Signal processing on satellite communication
Uydu haberleşmesinde sinyal işleme
  1. Tez No: 50205
  2. Yazar: ALTAY TAN GENÇAY
  3. Danışmanlar: PROF.DR. KEMAL ÖZMEHMET
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 1996
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Dokuz Eylül Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 43
Özet
VI ÖZET Bu tezde, TV sinyalerinin PC ekranında gösterilmesi planlanmıştır. Aynı zamanda sinyaleri elde etmek için gerekli teknik donanım kurulmuştur. Sinyalleri örneklemek, saklamak, işlemek ve tekrar geri elde etmek ve PC monitörünü sürmek için gerekli birim kurulmuştur. Öncelikle program yazılımları ile çözüm aranmıştır. Bu çalışmada C++, Pascal ve 80x86 mikroişlemci tabanlı Assembler bilgisayar dilleri kullanılmıştır, ancak sadece bilgisayar programı ile çözüm bulunamamıştır. İlave olarak kurulan kartlar ile çözüm geliştirilmiştir. Bunun için TV'den PC'ye sinyal çevrimini sağlayan devre kurulmuştur. Kurulan devre düzgün şekilde çalıştırılmıştır.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT SIGNAL PROCESSING ON SATELLITE COMMUNICATION By May Tan GENÇAY Master of Science, July 1996 ( B. Sc, Dokuz Eylul University, 1991 ) Supervised by Prof. Dr. Kemal ÖZMEHMET In this thesis, it is planned to show the TV signals on a standard PC monitor. At the same time required technical equipment to receive signals from satellite is set. A unit is built to quantise, to store, to process and to restore the signals and drive the PC monitor. Firstly, a software solution for our purpose was examined. During this study C++, Pascal and Assembler for 80x86 based microprocessors software languages were used, but it's seen that only software solutions do not solve the problem. Then, addition to software hardware solutions were introduced. TV to PC interpreter circuit was designed and realised. The introduced circuit run properly.