Eğitim iletişimi ve planlaması bölümü öğrencilerinin kimlik oluşumunda bölümün rolü ve önemi
- Tez No: 51370
- Danışmanlar: DOÇ.DR. DENİZ GÜLER
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Eğitim ve Öğretim, Sosyoloji, Education and Training, Sociology
- Yıl: 1996
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Anadolu Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 81
Özet
ÖZET Eğitim İletişimi ve Planlaması Bölümünde eğitim gören öğrencilerin mesleki kimlik kazanmalarında bölümün rolünün ve öneminin ortaya çıkartılmaya çalışıldığı bu çalışma dört ana bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde Eğitim, İletişim, Kişilik, Kimlik ve Eğitim İletişimi konu başlık larıyla kuramsal çerçeve oluşturulmuş ve mesleki kimlik etrafında sorun anlatılmıştır. İkinci Bölümde araştırmanın yapılacağı araştırma modeli ve örneklemin seçilme sine yer verilmiştir. Çalışmada evren ve örneklemimiz aynı olup E.İ.P., bölümünde 1995-1996 eğitim döneminde eğitim gören 1., 2. ve 3. sınıflar kabul edilmiştir. Üçüncü bölümde ankete verilen cevapların bulgularına ve yorumlanmalarına yer verilmiştir. Dördüncü bölümde araştırma baştan sona özetlenmiş, araştırma sonunda varılan sonuçlara göre araştırmacının kendisi tarafından önerilerde bulunulmuştur. iv
Özet (Çeviri)
ABSTRACT This study is about, is Educational Communication and Planning department successful to give the students professional identity? Study have four chapter. Theoretical frame and the objectives of the search are in the fist chapter. In the second chapter there are model of the search and sample of the search. In the third chapter, findings and comments. Last chapter, Summary, conclusion and suggestions.