Hermite ve Laguerre genişlemeleri için poisson integrallerinin yakınsama hızı ve Voronovskaya teoremi
The rate of convergence of the poisson integrals for Hermite and Laguerre expansions and the Voronovskaya theorem
  1. Tez No: 521137
  2. Yazar: CEMAYNUR ÇOBAN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. RECEP ŞAHİN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kırıkkale Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 107
Özet
Bu çalışma dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde; bu konuda yapılan çalışmalar ve tezin genel amacı verilmiştir. İkinci bölümde; temel kavramlar ve teoremler üzerinde durulmuştur. Üçüncü bölümde; Hermite ve Laguerre genişlemeleri için Poisson integrallerinin yakınsama hızı ve Voronovskaya teoremi incelenmiştir. Dördüncü bölüm tartışma ve sonuç kısmına ayrılmıştır.
Özet (Çeviri)
This study consists of four parts. In the first section, studies and general purpose of thesis are given. In the second section, some basic concepts and theorems are given. In the third section, the rate of convergence of the Poisson integrals for Hermite and Laguerre expansions and the Voronovskaya theorem are investigated. The fourth chapter is devoted to discussion and conclusion.