A Plate bending element with enforced continuity
  1. Tez No: 7051
  2. Yazar: EMADEDDİN B. KATARI
  3. Danışmanlar: DOÇ.DR. MEHMET UTKU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
  7. Yıl: 1989
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 93
Özet
ÖZET SÜREKLİLİ?İN ZORLANDI?I BÎR PLAK ELEMANI KATARI, Emadeddin Yüksek Lisans Tezi, İnşaat Müh. Bölümü Tez Yöneticisi : Doç. Dr. Mehmet UTKU Eylül 1989, 57 sayfa Eleman kenarları boyunca normal türevlerin bir elemandan diğer bir elemana geçerken sürekli olmadığı bir elemanda, süreklilik penaltı metodu ile sağlanmıştır. Bu eleman üçüncü dereceden bir polinomla tanımlanan uyumsuz bir üçgen elemandır. Bu elemanın serbestlik derecelerinin on ve dokuz olduğu durumlar incelenmiştir. Düzgün yayılı yük altında kare bir plak önce uyumsuz elemanlarla, sonra da penaltı formülasyonu ile çözülmüştür. Sonuçlar penaltı metodu ile bu tür uyumsuz elemanlarda süreklilik şartının sağlanabi leceğini göstermiştir. Anahtar Kelimeler : Sonlu Elemanlar, Penaltı Metodu. Uyumsuz Elemanlar 620.01.01 - iv
Özet (Çeviri)
ABSTRACT A PLATE BENDING ELEMENT WITH ENFORCED CONTINUITY KATAR I, Emadedd i n M.Sc. in Civil Engineering Supervisor : Assoc. Prof.Dr. Mehmet UTKU September 1989, 57 pages A triangular plate bending element is presented where the continuity of normal slopes along interelement boundaries is introduced by means of the penalty function technique. This element is a nonconforming Hermite cubic triangular element. Both the ten and nine degree of freedom cases are considered. A square plate under uniform loading is analyzed using both nonconforming and penalty formulations. Results indicate that penalty methods can be implemented in conjunction with nonconforming elements to enforce conformity. Key Words : Finite Elements, Interface Penalties, Nonconforming Elements 620.01.01. - m