Internet of things based hybrid home automation system control via android app
Androıd app aracılığıyla nesnelerin interneti tabanlı hibrit ev otomasyon sistemi kontrolü
  1. Tez No: 521149
  2. Yazar: MOHAMAD MUDDASSIR GHOORUN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ERGUN ERÇELEBİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Gaziantep Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik-Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Devreler ve Sistemler Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 92
Özet
“Her şeyin interneti”olarak da bilinen internetin üçüncü dalgası, hayatımızın her parçasının internet bağlantısına bağlı olduğu bir kavramdır. Nesnelerin interneti çoğalması (IoT), tüketici ürünleri, işletmeler ve yaşam tarzımız üzerinde büyük yankı uyandırıyor. Apple, Google ve Samsung gibi çok uluslu şirketler, şu anda sektördeki bu yeni patlama için yeni platformlar ve çözümler geliştirmektedir. Neredeyse herkesin bir akıllı telefonu var ve oldukları kadar taşınabilirler, böylece ev aletlerini kontrol etmek ve gözetleme kameralarını izlemek için idealdirler. Bu tez, gömülü bir Linux sistemi ile düşük maliyetli Wi-Fi yongalarının, özel bir Android uygulamasıyla etkileşimli mikro denetleyici birimleriyle tam TCP / IP yığını ile entegrasyonunun, fiziksel olarak bağlı donanımın gerçek zamanlı verilerini vermek için nasıl kullanıldığını göstermektedir. Kameranın canlı akışı, elektronik cihazların kontrolü ve atmosferik parametrelerin gerçek zamanlı ölçümleri, kişiselleştirilmiş bir Android mobil uygulaması aracılığıyla internet üzerinden görülebilir ve kontrol edilebilir. Mikrodenetleyici teknolojisinin elektronik minyatürleştirilmesi, ölçeklenebilir, kişiselleştirilebilir ve düşük maliyetli hibrid ev izleme ve kontrol sistemi önermemize olanak sağlamıştır.
Özet (Çeviri)
The third wave of the internet also known as the“internet of everything”is a concept whereby every part of our lives depends on an internet connection. The proliferation of internet of things (IoT) is having massive repercussions on consumer products, businesses, and our way of life. Multinational companies like Apple, Google and Samsung are all currently developing new platforms and solutions for this new boom in the industry. Nearly everyone has a smart phone and as portable as they are, they are hence ideal for controlling home appliances and viewing surveillance cameras. This thesis demonstrates how the integration of an embedded Linux system and low cost Wi-Fi chips with full TCP/IP stack with microcontroller units interacting with a custom made Android app is used to give real time data of physically connected hardware. Live streaming of camera, control of electronic appliances as well as real time measurements of atmospheric parameters can all be seen and controlled through the internet via a tailor made Android mobile application. The electronic miniaturization of microcontroller technology also allows us to propose a scalable, personalizable and cost efficient hybrid home monitoring and control system.