Grand Morrey uzayları, özellikleri. Harmonik analizin integral operatörlerinin Grand Morrey uzaylarında sınırlılığı
Grand Morrey spaces and their properties. The boundedness of integral operators of harmonic analysis in Grand Morrey spaces
- Tez No: 527247
- Danışmanlar: PROF. DR. VAGIF GULIYEV
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2018
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 92
Özet
Bu yüksek lisans tezi altı bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm giriş bölümüne ayrılmıştır. İkinci bölümde, bu tez çalışmasında kullanılacak temel tanım ve teoremlere yer verilmiştir. Üçüncü bölümde, grand Lebesgue uzaylarının tanımı ve bu uzaylarda integral operatörlerinin sınırlılıkları ile ilgili teorem ve ispatlar hakkında bilgi verilmiştir. Dördüncü bölümde, Ağırlıklı grand Lebesgue uzaylarının tanımı ve bu uzaylarda integral operatörlerinin sınırlılıkları hakkında bilgi verilmiştir. Beşinci bölümde ise grand Morrey uzaylarının tanımı ve özellikleri verilmiştir. Son bölüm de ise grand Morrey uzaylarında integral operatörlerinin sınırlılığı ayrıntılı olarak incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of six chapters. The first chapter is devoted to the introduction. In the second chapter, some basic concepts and theorems are given. In the third chapter, grand Lebesgue spaces are defined and basic properties of these spaces are investigated. The boundedness of integral operators in these spaces are also investigated in this chapter. In the fourth chapter, weighted grand Lebesgue spaces are introduced and the boundedness of integral operators in these spaces are investigated. In the fifth chapter, the definition and basic properties of grand Morrey spaces are given. Finally, the last chapter is devoted to the boundedness of integral operators in grand Morrey spaces.