Ağızdan ağıza pazarlama ve marka bilinirliği ilişkisi: Türkiye inşaat sektöründe bir uygulama
Word of mouth marketing and brand awareness relationship: An application in Turkish construction sector
- Tez No: 528437
- Danışmanlar: DOÇ. DR. İLKAY KARADUMAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2018
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Aydın Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: İşletme Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 166
Özet
Ağızdan ağıza iletişim tüketicilerin satın alma kararlarını alabilmeleri açısından en önemli motivasyon araçları arasında yer almaktadır. Tüketiciler gerek çevrelerinden gerekse online platformlardan bilgi alarak satın alma kararlarını daha hızlı ve ekonomik bir şekilde alabilmeyi tercih eder. Bu kapsamda ürün ve hizmetler hakkında gerçekleştirilen bilgi paylaşımlarının önemi her geçen gün artmaktadır. Bu nedenle ağızdan ağıza iletişim kavramı modern toplumlarda sıklıkla incelenmekte ve çalışmalara konu olmaktadır. Bu araştırmanın konusu ülkemiz inşaat sektöründe ağızdan ağıza pazarlamanın marka bilinirliği ile ilişkisinin saptanabilmesidir.
Özet (Çeviri)
The word of mouth communication is one of the most important motivational tools for consumers in order to make purchasing decisions. Consumers prefer to be able to make purchasing decisions faster and more economically by receiving information from their environment or online platforms. In this scope, the importance of information sharing about products and services is increasing day by day. Therefore, the concept of word of mouth communication has been frequently investigated and studied in modern societies. The topic of this research is to determine of our country's ability of the relationship of word of mouth marketing with brand awareness in the construction sector