Q-analitik fonksiyonların Taylor serisi
Taylor series of q-analytic functions
  1. Tez No: 530222
  2. Yazar: GÜLNARİN ATEŞ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. KERİM KOCA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Kırıkkale Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 50
Özet
Bu tez dört bölümden oluşmaktadır. Tezin birinci bölümünde tezin amacı açıklanmış ve kaynaklara yer verilmiştir. İkinci bölümde ise; tezin genelinde sıklıkla başvurulacak olan genel tanım ve kavramlara yer verilmiştir. Üçüncü bölümde ise diskret üstel ve trigonometrik fonksiyonlar ele alınmıştır. Son olarak dördüncü bölümde tezde yapılanlar hakkında kısa bilgiler verilmiştir
Özet (Çeviri)
This thesis consist of four chapters. The purpose of the thesis is explained in the first chapter. The bibliography is in the first section. In the second part, general definitions and concepts are included. The definitions and concepts are included in the thesis. In the third part, discrete exponential and trigonometric functions are mentioned. Finally, brief informations about things done in the thesis are given in the fourth part.