Bankacılık inovasyonunun İslami fınansal ürünlerin gelişimine katkısı
مساهمة الابتكار المصرفي في تطوير المنتجات المالية الإسلامية
  1. Tez No: 537915
  2. Yazar: FAİZ ALİ HASAN SALAH
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ABDELKADER CHACHİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bankacılık, Banking
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Arapça
  9. Üniversite: İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İslam İktisadı ve Hukuku Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 95
Özet
Bu çalışma kavramını tanımlamak amaçlanmıştır arasında yenilik ve Msahtmh gelişme içinde İslami finans ürünleri ve hiç nedenlerini belirlemek için de Zmor yenilik İslami finans endüstrisi, gerçeği öğrenmek ait yeniliğin İslami Finansal Kurumlar. Bu makalede elektronik bankacılık alanındaki finansal inovasyon disiplinlerini ve İslami finans kurumlarında finansal inovasyon başarısı elde etme mekanizmalarını vurguladı. Konuyla ilgilenen bir dizi bilimsel metodolojiyi , indüktif yöntem yöntemiyle takip etmiştir: bu, araştırma probleminin özelliklerini ve farklı yönlerin teşhisini tanımlamak için gerekli verileri toplamak için araştırma probleminin gerçekliğini tahmin etmeyi amaçlamaktadır: Araştırma konusuyla ilgili gerekli verileri, çeşitli kaynaklar aracılığıyla toplayın; bunların en önemlileri , araştırma konusuyla ilgili önceki çalışmaların ve masa başı bilgilerinin araştırılmasıdır. Ve özel referanslar. Sayesinde kullanım ait tümdengelim yaklaşımı eduction sonuçlarını ve tavsiyelerini çizmek için çalışma ve teklif edilen politikaları içinde bağlantı ile ilgili kurumsal zihinsel akıl yürütme yoluyla araştırma problemi sonuçlarının ait tanı çalışmalarında gelmiş kullanılmıştır endüktif parça. Çalışma bir dizi tavsiyeyle sonuçlandı.
Özet (Çeviri)
The aim of this study is to identify the concept of innovation and its role in the development of Islamic financial products, to identify the reasons for innovation in the Islamic financial industries , and to know the reality of innovation in the Islamic financial institutions. This study highlighting financial innovation in electronic banking and the mechanisms for achieving financial innovation success in Islamic financial institutions. It has followed a set of scientific methodologies that dealt with the subject, through the method of inductive method: which aims to extrapolate the reality of the problem of research in order to collect the necessary data to identify the characteristics of the problem of research and the diagnosis of different aspects and this through: Collect the necessary data on the problem of research through several sources, the most important of which are the previous studies that dealt with the subject of research and the desk survey of information for specialized references. Through the use of deductive approach eduction in the study to draw conclusions and recommendations and proposed policies in connection with the research problem through mental reasoning institutional on the results of diagnostic studies that have been used in the inductive parts. The study concluded with a set of recommendations.