Almus baraj gölünde ağ kafeslerde iki farklı ticari yem ile beslenen gökkuşağı alabalığının (Oncorhynchus mykiss) büyüme performansı, yem tüketimi ve balık etindeki yağ asidi profilindeki değişimlerin incelenmesi
Investigation the changes in fatty acid profiles, growth performances, and food consumption of rainbow trout (Oncorhynchus mykiss) fed with two commercial feed in net cages in Almus dam lake
  1. Tez No: 538127
  2. Yazar: BURHAN ÖZBARUTÇU
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. NİHAT YEŞİLAYER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Su Ürünleri, Aquatic Products
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Su Ürünleri Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 89
Özet
Bu araştırmada, gökkuşağı alabalığı (Oncorhynchus mykiss W., 1972) için ticari olarak üretilen 2 farklı yemin Almus baraj gölündeki ağ kafeslerde balıkların büyüme performansı, yem tüketimi ve balık etindeki yağ asidi profilindeki etkilerinin tespiti amaçlanmıştır. Toplam 60 gün süren yemleme denemesinde başlangıç ağırlıkları ortalama 180,072±0,178 g olan toplam 472 adet balık kullanılmıştır.
Özet (Çeviri)
The aim of this study was to determine the effects of two commercial fish feeds for rainbow trout (Oncorhynchus mykiss W., 1972) on the growth performance, feed consumption and fatty acid profiles of fish reared in net cages in Almus Dam lake. Fish which were initial average weight 180,072±0,178 g were used for feeding trials during the 60 days. a total of 472 fish were used in the experiment.