Automated multi-functional smart home system using arduino
Arduino'yu kullanan otomatik çok fonksiyonel akıllı ev sistemi
- Tez No: 542156
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. SAED ALQARALEH
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2018
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Hasan Kalyoncu Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 82
Özet
Evin ve ev aletlerinin durumunu izlemek, her zaman insanların günlük yaşamının ana kaygıları arasındadır. Bu endişe, gün içinde dışarıda kalanlar ve çocuklarına ya da yaşlılarına sekmeleri tutmak zorunda olanlar için çok daha belirgindir. Bazı durumlarda ev güvenliğini en üst düzeye çıkarmak da önerilmektedir. Akıllı ev, ev aletlerini izlemek için bilgi teknolojisi ve bilgisayarları veya akıllı telefonları kullanan bir sistem anlamına gelir. Bu teknoloji, yukarıda açıklanan endişeleri başarılı bir şekilde çözebilir. Bu tezde, güvenliğin sağlanması (hırsızlık tespiti ve mobil uyarıların bildirilmesi), güvenlik ve konfor (istenilen ev sıcaklığının ayarlanması, ortam aydınlatmasının ayarlanması) ve ev aletlerinin kontrol edilmesi gibi çeşitli aşamalarda pratikte akıllı bir ev uygulayan bir yöntem önerilmiştir. cep telefonları ve GSM ile. Önerilen yöntemin uygulanmasından elde edilen sonuçlar, önerilen yöntemin bir akıllı ev sisteminin uygulanmasının maliyetini azaltabildiğini ve güvenlik, emniyet ve uzaktan kumanda gibi faktörleri gerçekleştirirken bunu kamuya kullanma becerisini sağladığını göstermektedir. akıllı cihazlarla ev aletleri.
Özet (Çeviri)
Monitoring the condition of domestic and its appliances has been always ranked among the main concerns of the daily lives of people. This concern is far more prominent for those who are outdoors during the day and have to keep watch on their children or elderly people. Maximizing home security is also proposed in many other. The smart home refers to a system that uses information technology and computers or smart phones to monitor domestic appliances. This technology can successfully resolve the concerns described above. In this thesis, a method is proposed that implements a smart home in practice in several phases called Providing security (detecting theft and notifying mobile alerts), providing safety and comfort (setting the desired home temperature, adjusting ambient lighting) and controlling the domestic appliances through mobile phones and GSM. The results obtained from the implementation of the proposed system show that the proposed system has been able to perform multiple tasks efficiently and can to be used by the public in many circumstances while, putting into effect factors such as security, safety and remote control of home appliances via smart devices.