Hiper cebirsel yapılar ve bulanık yapılar
Hyper algebraic structures and fuzzy structures
  1. Tez No: 542582
  2. Yazar: VİLDAN SAÇLI
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. GÜRSEL YEŞİLOT
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Yıldız Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Matematik Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 45
Özet
Bu tezde hiper cebirsel yapılar ve bulanık yapılar konu alınmıştır. Çalışma dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde literatür özeti ve tezin amacı verilmiştir. İkinci bölümde tezin içerisinde kullanılacak olan temel kavramlar anlatılmıştır. Üçüncü bölümde hiperyapılar ve bulanık yapıların birbirleri ile ilişkileri araştırılmıştır. Dördüncü bölümde ise sonuç ve önerilere yer verilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis has been subject to hyper algebraic structures and fuzzy structures. Thesis consist of four chapters. In the first chapter the aim of the thesis and the review of the literature are given. The basic concepts are described in the second chapter, which are used in thesis. In the third chapter, hyperstructures relation between fuzzy structures was investigated. The fourth chapter of the thesis includes conclusions and recommendations.