Sağlıklı ve hasta yenidoğanlarda plazma trombosit aktive eden faktör (PAF) düzeyleri
  1. Tez No: 54991
  2. Yazar: NİLGÜN KÜLTÜRSAY
  4. Tez Türü: Tıpta Uzmanlık
  5. Konular: Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Child Health and Diseases
  7. Yıl: 1997
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ege Üniversitesi
  10. Enstitü: Tıp Fakültesi
  13. Sayfa Sayısı: 50
Özet
7. ÖZET Sağlıklı ve hasta yenidoğan bebeklerin plazma îrombosit aktive eden faktör (PAF) düzeylerinin high pressure liquid chromatography (HPLC) ile pürifiye edilip radioimmunoassay yöntemi ile saptanması amaçlanan bu çalışmada sağlıklı matür ve prematüre bebekler ile asfiktik ve septik bebeklerden oluşturulan dört grup incelendi.
Özet (Çeviri)
8. SUMMARY Plasma platelet activating factor (PAF) levels of four group of neonates were analysed by radioimmunoassay after purification by high pressure liquid chromatography (HPLC) and in order to show the normal values in preterm and term infants and the influence of septicemia and asphyxia on these basic levels.