Güneydoğu Anadolu Bölgesi Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinde çalışan personellerin rekreasyona bakış açısı ile rekreasyonel spora katılım ilişkisi
The relationship between recreation and recreational Sports Participation of The Staff of The Staff in The Southeastern Anatolia Region
- Tez No: 556951
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ZÜHAL KILINÇ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Kamu Yönetimi, Spor, Public Administration, Sports
- Yıl: 2019
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Batman Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Rekreasyon Yönetimi Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Rekreasyon Yönetimi Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 76
Özet
Bu çalışmanın amacı; Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinde Çalışan Personellerin Rekreasyona Bakış Açısı ile Rekreasyonel Spora Katılım İlişkisi incelenmiştir. Çalışmaya yaşları 18 ve 60 arasında değişen, Güneydoğu Anadolu Bölgesi illerinde ikamet edip, Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinde çalışan personelden toplamda 200 erkek ve bayan katılmıştır. Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri personelinden katılan bireyler tesadüfi yöntem ile seçilmiştir. Elde edilen verilerin değerlendirilmesinde ve hesaplanmasında SPSS 25 IBM istatistik paket programı kullanılmıştır. Veriler ortalama ve standart sapma olarak özetlenmiştir.
Özet (Çeviri)
The aim of this study is; Participation of Recreational Personnel in Youth Services and Sport Provincial Directorates in Southeastern Anatolia Region to Recreational Sport Participation. A total of 200 men and women ,aged between 18 and 60 and residing in the provinces of the Southeast Region and working in the central organization of the General Directorate of Sports participated in the study, The individuals who participated in the youth services and sports provincial directorates were selected randomly. SPSS 25 IBM statistical package program was used in the evaluation and calculation of the data. Data are summarized as average and standard deviation.