Uyuşma
Accommodation
  1. Tez No: 560717
  2. Yazar: ALPER CAMADAN
  3. Danışmanlar: PROF. BURAK BUYAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Radyo-Televizyon, Sahne ve Görüntü Sanatları, Radio and Television, Performing and Visual Arts
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Sanat Dalı
  12. Bilim Dalı: Sinema Televizyon Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 50
Özet
Bu projede, günümüz gerçekliği üzerinden ilerleyerek karanlık bir dünya modeli yaratılmak istenmiştir. Projede amaçlandığı üzere distopik unsurlar içine katılmıştır. Bu film, gelecekte diktatöryel rejim hakim olduktan sonra, özgürlüğün kısıtlanarak; yakalanan insanların devlet eliyle beyin yıkama işlemlerinin yapıldığı ve insanları sistemin kölesi haline getirişini konu almaktadır. İnsanlar hayatta kalmayı başarsalar bile yakalandıkları anda özel odalarda psikolojik işkenceler görerek kabul etmediği rejimin savunucusu haline getirilmektedir. Proje; hapsedilmek, şiddete maruz kalmak, beyni yıkanmak ve sansürlenmek üzerine deneysel bir bakış açısı sergilemeye çalışarak, distopya sinemasının bir parçası olmayı hedeflemiştir.
Özet (Çeviri)
In this project, it is aimed to comment about future that coming towards. In this direction dystrophic elements had been put in the picture as intented. This movie is about the events after dictatorial regime rule over the world. The people captured by the regime, and regime send the captives to the brainwash facilites to make them slaves of the common world. Even the people survives, whenever they caught they will be sent to endure the psychological torture as to become a slave of the system. This project aims to be a part of the dystrophic cinema by trying to show an experimental way of view on the being jailed, being exposed by violence, brainwashed and being censored.