Kompakt yapısal esnek kümeler üzerine
Compact srtructural soft sets
  1. Tez No: 564931
  2. Yazar: DAMLA YILMAZ
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ MUSTAFA BURÇ KANDEMİR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 56
Özet
Bu çalışmada, keyfi bir topolojik evren üzerinde özel esnek kümeler olan kompakt yapısal esnek küme ve kompakt yapısalımsı esnek küme kavramları tanımlanmış ve temel küme teorisel özellikleri incelenmiştir. Yerel kompakt bir uzaydan bazı kompakt yapısal esnek kümeler türetilmiş ve uzayların homeomorfik olması ile ilgili bazı sonuçlar elde edilmiştir. Bir topolojik evren üzerinde verilen kompakt yapısal esnek küme kullanılarak bir karar verme metodu önerilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this study, the concepts of compact structural soft set and quasi-compact structural soft set which special soft sets on an topological universe are defined and basic set theorical operations and properties are examined. Some compact structural soft set are derived from a local compact space and some results are obtained for the space to be homeomorphic. Finally, a decision-making method is proposed using a compact structural soft set which is given over any topological universe.