Airline digital innovation: TK store example
Havayolu dijital inovasyonu: TK store örneği
  1. Tez No: 565348
  2. Yazar: MUHAMMED ALİ SALTIK
  3. Danışmanlar: PROF. DR. RIFAT KAMAŞAK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Sivil Havacılık, İşletme, Civil Aviation, Business Administration
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Girişimcilik ve İnovasyon Yönetimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 68
Özet
Günümüzde yaşanan hızlı değişimler ve teknolojik gelişmeler işletmelerin rekabet şartlarını da etkilemiştir. Firmaların ayakta kalabilmeleri ve yaşamlarını devam ettirebilmeleri, yaşanan hızlı değişimlere ayak uydurmalarına ve farkındalık oluşturmalarına bağlıdır. Bunu başarmanın en etkili yolu ise işletmelerin inovasyonu çalışmalarının her alanına geçirmeleri ile mümkündür. İnovasyonun en yoğun olduğu sektörlerden birisi havacılık sektörüdür. Bu çalışma çerçevesinde de Türk Havayolları özelinde havacılık sektöründe inovasyon konusu araştırılmaktadır. Bununla birlikte, Türk Havayolları tarafından yeni bir örgütsel inovasyon ürünü olarak sunulan TK Store dijital uygulamasından ayrıntılı olarak bahsedilmektedir. Bunun için Türk Havayolları'nın Mobil Çözümler Departmanı'ndan Hüseyin Ekici ile mülakat gerçekleştirilmiştir. Elde edilen bulgular sonuç kısmında tartışılmıştır.
Özet (Çeviri)
Today, rapid changes and technological developments have influenced companies' competitive conditions. In order for companies' to remain standing and survive, companies should adapt into these rapid changes and developments, and generate awareness. The most effective way to fulfil this is possible with companies' to spread the innovation approach in all fields of the business. Aviation sector is one of the most innovation-oriented sectors. Within the scope of this study, innovation issue in aviation sector was investigated in case of Turkish Airlines. Moreover, TK Store digital application which is a new organizational innovation product of Turkish Airlines was mentioned in detail. In this respect, interview was conducted with Hüseyin Ekici from Agile Mobile Solutions Department in Turkish Airlines. Then, the findings were discussed in conclusion part.