Overcoming the problems of traditional performance appraisal process by using online system model case study faculty of applied administrative& financial sciences staff Tripoli-Libya
Online sistem modeli kullanılarak geleneksel performans değerlendirme süreci sorunlarının giderilmesi örnek olay çalışması uygulamalı idari ve finansal bilimler fakültesi kadrosu Trablus, Libya
  1. Tez No: 571048
  2. Yazar: SABRİ KHALİFA MOHAMED MANSOUR
  3. Danışmanlar: PROF. DR. FATMA ZEHRA TAN
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Karabük Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 147
Özet
Günümüzde vakıflar, hiç bilinmeyen başka bir rekabet türüyle karşı karşıya kalmaktadır. Hatta bazıları bile Bütçe ve küreselleşme olarak bilinenleri yaymak ve genişletmek, tüm İş, sosyal ve sosyal açılardaki yaşam izini değiştiren bilgi ve iletişim teknolojilerinde üzüntü duydular. Bugün teknolojinin insan kaynakları yönetimi (İK) üzerinde etkisi var. özellikle web ve çevrimiçi sistemlerin kullanılması, insan varlığı düzenleme, kayıt, tespit, yürütme idaresi, iş süreci ve ödeme gibi sayısız İK formunu değiştirmiştir. Bu yeni sistemler, insan kaynakları profesyonellerinin tüm paydaşlarına daha iyi hizmet vermelerini sağladı ve çoğu insan kaynakları yönetimi, örneğin Performans Değerlendirme Süreci gibi çabalarını azalttı. Bu çalışma, teknolojiyi sağlayarak ve metodolojiyi değiştirerek geleneksel performans değerlendirme sürecinin sorunlarını ve sınırlarını nasıl aşabileceğimizi ve çözebileceğimizi tartışıyor, Geleneksel performans değerlendirme sürecini veya bilgisayar çevrimiçi sistem modelinin kullanımına geçişi manuel belgeler kullanarak kullanıldı. Teknoloji uzmanlığı, performans değerlendirme sürecinde çalışanlar ve yöneticiler tarafından bu kadar zaman alan ve sık sık memnuniyetsiz ve sıkıcı olan geleneksel performans değerlendirme problemine çözüm bulabilir. Geleneksel Performans Değerlendirme Süreci ile Performans Değerlendirme Sürecinde teknolojinin kullanılması arasındaki karşılaştırma için bu çalışma. Performans Değerlendirme Sürecinin etkinliğini artırmak ve arttırmak için bilgisayar çevrimiçi sistem modelini önerir. Bu değişiklikler, başka türdeki İK bilgisini dayatmaktadır, bu kaynakların bir perspektiften kullanımını ve diğerini nasıl denetleyeceğini ve ilerleme ve gelişme için uygun atmosferi nasıl kullanacağını artırmak için İK yönetimine ve İK yönetimine bakmayı gerektirir İK yönetiminin yenilik ve yenilikten faydalanmasını artırmak ve bu nesil teknolojinin olumlu etkilerinden insan kaynakları yönetiminin kullanımını en üst düzeye çıkarmak.
Özet (Çeviri)
Today, foundations are facing another type of competition that has never been known. Some have even called this another upset in information and communications technology that has changed the track of life in all Business, social and social angles, spreading and extending what is known as budgetary and globalization. The technology of today has an immense effect on human resource management (HR). particularly the utilization of web and online systems has altered numerous HR forms including human asset arranging, enrollment, determination, execution administration, work process, and payment. These new systems have enabled human resource professionals to provide better service for all of their stakeholders, and reduced the efforts in most human resource management, for example, the Performance Appraisals Process. This study discusses how we can overcome and solve problems and limitations of traditional performance appraisals process by providing the technology and changes the method, It was used the traditional performance appraisal process or manual documents shift to using of the computer online system model. And technology can find the solution to the problems of traditional performance appraisal processes such as time consumption and often discontent and boring by employees and managers during the performance evaluation. This study compares the traditional Performance Appraisals Process and using technology on the Performance Appraisals Process. And we suggest that the computer online system model improve and enhance the effectiveness of the Performance Appraisals Process. These changes impose another type of HR information, it requires us to look into the administration of HR, and HR in themselves to boost the utilization of these resources from one perspective and how to oversee on the other and make the suitable atmosphere for advancement and development and augment the utilization of HR administration from The innovation and maximize the use of human resources management from The positive effects of this generation of technology.