Kesirli dalgacık dönüşümü ve bazı özellikleri
Fractional wavelet transform and some properties
  1. Tez No: 575445
  2. Yazar: MUHAMMED DUMAN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ÖZNUR KULAK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Giresun Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 68
Özet
Tez çalışmamız beş bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde tez konusunun literatür özeti, ikinci bölümde tezde kullandığımız temel tanım ve teoremlere yer verilmiştir. Üçüncü bölümde dalgacık dönüşümü ve bazı özelliklerinden bahsedilmiştir. Dördüncü bölümde ise kesirli dalgacık dönüşümünün tanımı ve özelliklerine değinilmiştir. Beşinci bölümün birinci kısmında ω_1,ω_2, R üzerinde tanımlı iki ağırlık fonksiyonu ve a∈R^+ sabit bir sayı, olmak üzere; (〖FW〗_(ω_1 ω_2)^(θ,p,q) )_a (R)={f∈L_(ω_1)^p (R)│W_ψ^θ f∈L_(ω_2)^q (R) }, 1≤p,q
Özet (Çeviri)
Our thesis consists of five parts. A summary of the literature on the subject of the thesis is given in the first chapter, and basic definitions and theorems that we use in the thesis are given in the second chapter. In the third chapter, wavelet transform and some ıts propertles are mentioned. In the fourth chapter, the definition and characteristics of fractional wavelet transform are discused. In the five part of the fifth chapter, the vector space (〖FW〗_(ω_1 ω_2)^(θ,p,q) )_a (R)={f∈L_(ω_1)^p (R)│W_ψ^θ f∈L_(ω_2)^q (R) } , (1≤p,q