Gayrimenkul geliştirme projesi: Kuşadası Geriatri Merkezi incelemesi
Real estate development project: Kuşadası Geriatric Center review
- Tez No: 578539
- Danışmanlar: PROF. DR. ALİ HEPŞEN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2019
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Okan Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Gayrimenkul Değerlemesi ve Finansmanı Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 69
Özet
Gayrimenkul geliştirme işlemi esas itibari ile başından sonuna kadar bir yatırım projesinin gerçekleştirilmesi olduğundan, ilk olarak sürecin analizi açısından yatırım projesi kavramı özetlenmektedir. Gayrimenkul geliştirme, çevreye zarar vermeden hayat standartlarının artırılarak toplumsal ihtiyaçların karşılanması ve ekonomik canlılığın artırılmasına yönelik bir hizmettir. Yaşadığımız mekânlarda yollar,altyapı sistemleri,konutlar,ofis binaları,ticari üniteler,hastaneler gibi yapıların tasarlanması,bakımı,çevrenin yeniden tasarlanması gayrimenkul geliştirme süreci kapsamındadır.Bu nedenle sürecin hem kamu hem de özel sektör tarafından iyi anlaşılması gerekmektedir. Bu çerçevede çalışmada Kuşadası İlçesine gerçekleştirilmesi planlanan Geriatri Oteli projesi incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
As the real estate development process is the realization of an investment project from beginning to end, first of all, the concept of investment project is summarized in terms of the analysis of the process. Real estate development, æ to the environment without harming the environment and increasing the life standards to meet the needs of the economy and to increase the economic viability. It is in the scope of the development of the æ environment and the development process. The reason for this is why it should be understood by the public sector. In this context, the Geriatric Hotel project, which is planned to be carried out in Kuşadası District, was investigated.