Investigation of the communication system with time division multiplexing
- Tez No: 58111
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ARSLAN YAZICI
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
- Yıl: 1996
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Çukurova Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektrik-Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 85
Özet
oz Bu çalışmada Darbe Genlik Modülasyon Sinyallerinin Zaman Bölmeli Çoklamalı bir haberleşme sisteminde bir deney seti olarak incelenmesi ve tasarlanması hedeflenmiştir. Bu deney seti iki kanallı bir haberleşme sistemi olarak tasarlanmış ve sinyal kaynaklan, alçak geçiren filtreler, saat darbesi birimi, senkronizasyon birimi ve toplayıcı gibi ünitelerden oluşmuştur. Sinyallerden bir tanesi ses sinyali frekansı seviyesinde çalışan dışardan bir kaynak diğer kaynak ise yaklaşık 800 Hz. frekansında çalışan bir sinyal kaynağıdır.
Özet (Çeviri)
IV ABSTRACT The aim of this study is to investigate and design a communication system with time division multiplexing (CS TDM) Pulse Amplitude Modulating Signals as a training set. The set is designed by a two channel communication system which consist of signal sources, sampling units, channel filters, a clock unit, a synchronization unit and an adder etc. Intelligence signals are generated by an external AF generator with audio frequency (300-3400 Hz) and an internal tone generator at about 800 Hz.