Telekomünikasyon sektöründe yenilik (İnovasyon) yeteneklerinin kurumsal performansa etkisi
The effect of innovation capabilities on firm performance in the telecommunication sector
- Tez No: 583970
- Danışmanlar: PROF. DR. MUHTEŞEM BARAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2019
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: İşletme Yönetimi ve Organizasyon Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 184
Özet
5G teknolojilerinin hayata geçirilme çalışmalarının sürdüğü, tüketicilerin veri kullanım yoğunluğunun ve veriye ulaşma süresinin büyük önem kazandığı, veriyi güvende tutmanın işletmelerin en önemli gündemlerinden biri haline geldiği, birbiri ile iletişim halinde olan cihaz sayısının hızla arttığı günümüzde Telekomünikasyon sektörü şirketleri arasında yoğun bir rekabet gözlemlenmektedir. Pazar payını ve gelirlerini, müşteri memnuniyeti ve sadakatini, verimlilik ve etkinliğini artırmak isteyen sektör firmaları, faaliyetlerinde, süreçlerinde, ürün veya hizmetlerinde yenilik çalışmalarını öne çıkarmak durumundadır. Bu araştırmanın amacı yenilik yeteneklerinin kurumsal performansa olan etkisinin incelenmesidir.
Özet (Çeviri)
There is intense competition among the telecommunications companies in today's world where 5G technologies continue to be implemented, data usage intensity and time to reach data gains importance, keeping data safe becomes one of the most important agendas of enterprises, and the number of devices in communication with each other is rapidly increasing, Sector companies that want to increase their market share and revenues, customer satisfaction and loyalty, efficiency and effectiveness have to highlight innovation activities in their activities, processes, products or services. The aim of this research is to investigate the impact of innovation capabilities on corporate performance.