Av yönetim bilgi sisteminde av, avcı ve avlak özellikleri Antalya ili örneği
Characteristics of hunter, hunt and hunting ground in hunt management information system: Antalya province example
- Tez No: 587600
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ŞENGÜL AKSAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Ormancılık ve Orman Mühendisliği, Forestry and Forest Engineering
- Yıl: 2019
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Orman Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 79
Özet
Çalışmamıza konu olan Av Yönetim Bilgi Sisteminde Av, Avcı ve Avlak özellikleri incelenmesi amaçlanmıştır. Materyal olarak Doğa Koruma ve Milli parklar 6. Bölge Müdürlüğü, Antalya Şube Müdürlüğü AVBİS'den elde edilen veriler SPSS 17.00 paket programında değerlendirilmiştir. Analiz sonuçlarına göre, avcıların eğitim durumları, meslek durumlarının aktiflik ve pasiflik ve eğitim durumlarının ilçelere göre dağılımları istatistiksel olarak önemsiz bulunmuştur.
Özet (Çeviri)
The aim of this study is to investigate the characteristics of hunting, hunter and hunting ground in hunting management information system. The data obtained from the 6th Regional Directorate of Nature Conservation and National Parks and AVBİS of Antalya Branch Office were evaluated in SPSS 17.00 package program. According to the results of the analysis, the educational status of the hunters, the activity and passivity of the occupational status and the distribution of the educational status by districts were found statistically insignificant.