Programlanabilir yüksek akım düşük voltaj güç kaynağı
The Programmable high currentlow voltage power supply
  1. Tez No: 590
  2. Yazar: ALİ OKUR
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ATİLLA ÖZMEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 1986
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 80
Özet
ÜZBT Ba tezde prGgramlamabilir,mikrobilgisayarla kontrol edilebilen bir yüksek alam-düşük voltaj güç kaynağıma tasarımı ve yapışa verilmektedir* OUç Kaynağı *nı oluştu ran Analog "dan Dijital 'e Çevirici, Dijital 'den Analog 'a Çevirici ve Alda Kaynağı ayrıntılı şekilde anlatılmıştır. Yapılan Güç Kaynağı 1 27 Volt ve 40 Amper 'de çalıştı rılmış ve Commodore 64 bilgisayarı ile kontrol edilmiş tir* Güç Kaynağı kısmını genişleterek cihaz, dana yüksek akım verecek hale getirilebilir. Aletin yapımında yerli piyasadan kolaylıkla temin edilebilen elektronik parçala rın kullanılmasına özen gösterilmiştir* -iv-
Özet (Çeviri)
IHB PBDSRAMMABLE HIGH CÜEBEHT - LOW VOLTAGE POWfi SUPPLY ABSSHAOS In this thesis »design and construction of a programmable, microcomputer controlled high ourrent-low voltage pover supply is desoribed.Three main parts of the PoTOr Supply namely Analog to Digital Converter, Digital to Analog Converter and the Current Souroe is explained in detail* fhe Pomr Supply is operated at 277 40A and controlled by Commodore 64 mierocomputer.Output eurreat can ho increased by modify lag the Current Source «She special ears is taken to use locally available electronic components..v-