Evaluation and comparison of web-based automated testing tools
Web tabanlı otomatik test araçlarının değerlendirilmesi ve karşılaştırılması
  1. Tez No: 601947
  2. Yazar: MHD KHALED AL SAWAF
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ZEYNEP ORMAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 69
Özet
Yazılım ve uygulamaları test etmek yazılım ve uygulama geliştirme sürecinin önemli bir parçasıdır. Özellikle Web uygulamaları daha yüksek kullanıcı yüküne, kullanımına maruz kaldığı zaman bununla doğru orantılı biçimde performans gereksinimleri gibi karmaşıklık da artmaktadır. Bu tez çalışmasında, Web uygulama testinde var olan eğilimler araştırılmaktadır. Bu çalışmadaki çıktılar; çeşitli otomatik test araçlarını inceleyerek, bunları karşılaştırarak, uygulama, kullanım, sağlanan teknik destek ve bakım kriterlerinden en iyisi seçilerek elde edilmiştir.
Özet (Çeviri)
Testing software and applications is an important part of the development process. Web applications in particular continue to grow in complexity, as do their performance requirements as they are exposed to higher user loads. This thesis explores current trends in Web application testing. This is achieved by surveying various automated testing tools, comparing them, and selecting the best according to the criteria of implementation, usage, provided technical support, and maintainability.