Export strategies of China
Çin'in ihracat stratejileri
  1. Tez No: 606529
  2. Yazar: BAİKELİ XIAREWANA
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MUSTAFA EMRE CİVELEK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Ekonomi, İşletme, Economics, Business Administration
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İstanbul Ticaret Üniversitesi
  10. Enstitü: Dış Ticaret Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Uluslararası Ticaret Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Uluslararası Ticaret Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 149
Özet
Son yıllarda, Çin'in dış ticaretinde önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Çin'in dış ticaret hacmi ise dikkate değer şekilde artmıştır. Fakat son gelişmelerden dolayı düşüş eğilimi yaşanmaktadır. Bu çalışmada Çin'in ihracat stratejileri, politik devrim, küresel entegrasyon, ABD-Çin ticaret savaşı ve Çin'in bir kuşak bir yol girişimi gibi en yeni konular, mevcut literatürün taraması yoluyla incelenmiştir. Çin, lojistiğe özel önem vermeye başlamıştır. Özellikle uluslararası ekonomik ve ticaret hacmini arttırmak için uluslararası lojistik önemli bir konu olarak ortaya çıkmıştır. Bu nedenle bir kuşak bir yol girişimi tartışılmıştır.
Özet (Çeviri)
In recent years, the development of China's foreign trade has undergone considerable changes. China's foreign trade has reached a considerable level from a negligible level. But because of the current developments, it is starting to fall back again. In this project the latest hot topics such as export strategies of China, political revolution, global integration, US-China trade war, and China's Belt and Road Initiative are scrutinized and examined them through extant literature reviewed. China began to pay special attention to logistics. Especially to increase the international economic and trade volume, international logistics is listed as an important matter. Therefore Belt and Road Initiative is discussed.