Mobile program that teaches a subject in math
- Tez No: 610093
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ SEFER KURNAZ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2019
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 51
Özet
mobil uygulamalar hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır ve günlük sorunlarımızdan bazılarını çözmek için en iyi ve en basit hizmetleri sunar. Mobil uygulamalar en son teknoloji için çok faydalı olduğu için. Bu proje (toplama, çıkarma, çarpma ve bölme) kesirleri içeren çeşitli temel matematik yöntemleri için kullanılabilir. Bununla birlikte, denklemleri çözmek ve sonucu net detaylarla cevaplamak, bu projenin temelini oluşturuyor, en son android sürümü ve“Matematikte Bir Konuyu Öğreten Mobil Program”olarak adlandırılan sistem ile geliştirildi. Bu proje aşağıdakileri içeren birçok bölüm içermektedir: (Klavye, El Yazısı, Çizim ve Yakalama). Bu uygulama akıllı telefonlara, tabletlere, bilgisayarlara ve android kullanımına izin veren diğer tüm özelliklere yükle
Özet (Çeviri)
mobile applications are the essential part of our lives, providing the best and the simplest services to solve some of our daily problems. Since mobile apps are getting very useful for the latest technology. This project can be used for several different fundamental mathematic ways such as (addition, subtraction, multiplication and division) includes fractions. However, solving equations and replying the result with clear details is the basis of this project, it has been developed with the latest android version and the system named as“Mobile Program that Teaches a Subject in Math”. This project contains many sections including: (Keyboard, Handwriting, Drawing and Capturing). This app can be installed on smart phones, tablets, computers and all other feature