Modified AES based algorithm for MPEG-4 and H.264 video encryption
MPEG-4 ve H.264 video şifrelemesi için AES tabanlı algoritma
  1. Tez No: 624126
  2. Yazar: FARHAD MUSTAFA HAJ HAJ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. MEHMET REŞİT TOLUN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Aksaray Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 102
Özet
Günümüzde veri güvenliği, küresel ısınmadan sonra en küresel meseledir. Veri alanında bir dünya savaşıyla ilgili beklentiler ufukta görünüyor. İnternet, e-postalar veya sesli masajlar veya hatta video görüşmeleri gibi birçok yolu kullanarak tüm insanları birbirine bağlar. Bununla birlikte, İnternetin temel işlemi olan kaynak ve hedef arasındaki veri akışı, başka bir kullanıcı veya saldırgan tarafından kesilebilir. Bu müdahaleyi önlemek için, akışın başlangıç noktasından bitiş noktasına kadar tüm bitleri şifrelemek üzere güvenlik algoritmaları bulunur. İnternette en çok kullanılan veri akışı, veri akışının yaklaşık% 80'ini alan video akışıdır. Bu tez çalışmasında AES algoritması video akışı verilerini şifrelemek için kullanılmıştır. Mevcut araştırma, mevcut AES veri güvenliği algoritmasını değiştirerek ve optimize ederek, kaynak ile hedef arasında bir video için güvenli bir yol sağlamayı amaçlamaktadır. Analiz edilen parametreler arasında, PSNR, şifreleme süresi ve sıkıştırma ile şifreleme yoluyla üst bit bulunur
Özet (Çeviri)
Nowadays data security has become the most global issue after global warming. Expectations about a world war in the field of data seem on the horizon. The internet connects all the people through many ways, such as e-mails or voice massages or even video calls. However, the flow of data between the source and destination which is the basic operation of the Internet, can by interrupted by another user or intruder. In order to prevent this intervention there are security algorithms meant to encrypt all the bits from starting point of flow up to the end point. The most widely used flow of data in the Internet is video streaming which takes about 80% of the data flow. In this thesis AES algorithm is used to encrypt the video streaming data. The present research aims to maintain a secure path for a video between the source and the destination by modifying and optimizing the existing AES data securtity algorithm. Amongst the analysed parameters are, PSNR, encryption time, and overhead bit through encryption with compression.