Haber
News
  1. Tez No: 624270
  2. Yazar: ALİ ALP AKSÖZ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. OĞUZ MAKAL
  4. Tez Türü: Sanatta Yeterlik
  5. Konular: Radyo-Televizyon, Sahne ve Görüntü Sanatları, Radio and Television, Performing and Visual Arts
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Sanat Dalı
  12. Bilim Dalı: Sinema Televizyon Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 55
Özet
Serhat uzun zamandır aynı gazetede çalışan geçmişinde psikolojik bozukluklar olan bir muhabirdir. Savaş ortamından haber toplaması için gönderildiği Suriye'de, teröristlerin eline düşmüş ve fiziksel ve psikolojik işkence görmüştür. Döndükten sonra iç huzuruna tekrar kavuşmuş gibi görünen Serhat'ın dengesi bu kez; yalan haberleriyle ünlü gazetesinin genel yayın yönetmeni Ruşen beyin onu yalan haber yaptığı için kovmasıyla bozulur. Hassas zihni bu kez onarılamayacak kadar kırılmıştır ve gazetenin genel yayın yönetmenine gerçek haber sunmak ve kendi intikamını almak için korkunç bir eyleme girişir.
Özet (Çeviri)
Serhat is a reporter who has a history of mental illness. He was abducted and tortured psychologically and physically in the country he was sent to gather news about an ongoing war. After he was brought home, he seems to be healed. Unfortunately, this time, his mental health will be disturbed once again when he was fired by Ruşen, the newspaper's (which is known for its fake news and hoaxes) editor in chief, for faking news. His delicate mind broken beyond repair, he sets off a terrible path to provide Ruşen real news and exact his revenge.