Sportif aktivitelere katılan işitme engelli öğrencilerin sosyalleşme düzeylerinin incelenmesi (Malatya il örneği)
Investigation of hearing social media levels participating in sports activities (Malatya province example)
  1. Tez No: 632465
  2. Yazar: İRFAN ATA
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. MEHMET ILKIM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Spor, Sports
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İnönü Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 73
Özet
Amaç: Bu araştırmanın amacı, sportif aktivitelere katılan işitme engelli öğrencilerin sosyalleşme düzeylerini belirlemektir. Materyal ve Metot: Bu araştırma, sportif aktivitelere katılan işitme engelli öğrencilerin sporla sosyalleşme düzeylerinin belirlenmesine yönelik olarak nicel araştırma yöntemlerinden betimsel tarama modeli kullanılmıştır. Katılımcıların sosyalleşme düzeylerinin belirlenmesi için Şahan tarafından geliştirilen Sosyalleşme Ölçeği kullanılmıştır.
Özet (Çeviri)
Aim: The purpose of this research is to determine the socialization levels of hearing impaired students who participate in sports activities. Material and Method: In this research, descriptive screening model, which is one of the quantitative research methods, was used to determine the socialization levels of the hearing-impaired students participating in sports activities. The Socialization Scale developed by Şahan was used to determine the socialization levels of the participants.