G-sürekli fonkisyonlar ve özellikleri
G- continuous functions and its properties
- Tez No: 648707
- Danışmanlar: PROF. DR. MEHMET KÜÇÜKASLAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2020
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Mersin Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 43
Özet
Bu tez çalışmasında, G toplanabilme metodu göz önüne alınarak Heine anlamında sürekliliğin bir genellemesi olan G sürekli fonksiyonlar ve onların temel özellikleri incelenmiştir. Genel olarak sürekli bir fonksiyonun G sürekli olması gerekmediğinden G sürekli fonksiyonlar kümesinin sürekli ve lineer fonksiyonlar kümesine eşit olması için gerek ve yeter koşullar araştırılmıştır.
Özet (Çeviri)
In this thesis, G continuous functions and their basic properties, which is a generalization of the continuity in the sense of Heine, is analyzed by considering the summation method of G. In general, since a continuous function does not have to be G-continuous, the necessary and sufficient conditions have been explored so that the set of G continuous functions is equal to the set of continuous and linear functions.