Sözleşme uygulamasına kadar inşaat ihale düzenimizin genel yapısı
  1. Tez No: 6489
  2. Yazar: MUKADDES DİKER
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ORHAN YÜKSEL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
  7. Yıl: 1988
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Anadolu Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 93
Özet
iv ÖZET İhale mevzuatının karmaşık olması uygulamada zaman zaman güçlükler doğurmaktadır. Soruna çözüm bulabilmek için inşaat ihale uygulamalarının yasama, yürütme ve yargı organlarınca belirlenen sınırlarının bilinmesi ve yorum lanması gerekmektedir. Bu amaçla 1933 yılından bu yana çıkarılan yasa, yönetmelik, genelge,... ile yargı karar ları ele alınıp yorumlanmış ve inşaat mühendisliğini ilgilendi» ren kısımları genel hatları ile çizilmeye çalışılmıştır. Çalışmada, kapsam olarak çok geniş olması nedeni ile yalnızca sözleşme uygulamasına kadar olan kısım ele alın mıştır.
Özet (Çeviri)
SUMMARY Complex bidding regulations sometimes produce difficulties. To solve this problem it is necessary to known and interpret constructing bidding application limits, which are set up by legislation, government and law institutions. For this reason, all lans, regulations, memos,..., juridictional sentences issued since 1933 are studied and commented and tried to determined the parts of those which refer to civil engineering profession. In this work, because the scope is hold very large, only parts, which expand until contract applications, are analyzed.