Plastik malzemelerin kaynağı, kaynak metodları ve kaynak makinaları
- Tez No: 6499
- Danışmanlar: PROF. DR. ERDOĞAN FIRATLI
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Makine Mühendisliği, Mechanical Engineering
- Yıl: 1985
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Anadolu Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 100
Özet
ÖZET Bu calxsmamn konusu; plastik malzemelerin kaynağı, kaynak metodları ve bu malzemelerin birleştirilmesinde kullanılan kaynak makinal arıdır. Bu tez çalışmasında ilk olarak, plastik malzemelerin de dahil olduğu organik malzemeler hakkında çok kısa bil giler verilmiş, daha ayrıntılı olarak da, plastik malzeme ler üzerinde durulmuştur. Daha sonra, plastik malzemelerin birleştirilmesinde kullanılan metodlarla ilgili özet bilgiler verilmiştir. Diğer bölümde ise; tezin konusu olan plastik malze melerin kaynağı, kaynak metodları ve kaynak makinalarına ilişkin ayrıntılı bilgiler verilmiştir. Bu bölümde her bir kaynak metodu ayrı ayrı incelenmiş, uy gun bir kaynak elde edebilmek için, çeşitli bağlantı dizaynları, kaynaklanabi- len malzemeler ve kullanılan kaynak makinaları hakkında bilgiler verilmiştir. VI
Özet (Çeviri)
ABSTRACT Scope of this work is to examine the welding of plastic materials, welding methods and suitable welding machines used in such operation. In the thesis, first of all, I did try to give some short knowledge on organic materials. But then details on plastic materials were given. Summary has prepared for the method of joining of plastic materials. In the other chapter, sufficient details on welding of plastic materials, welding methods and welding machi nes were given. In this chapter, I also gave details on each welding method, in order to get the suitable welding various joining design,weldable materials and welding machines used, have been examined separetely. VIII