Banach uzaylarında asimptotik olarak genişlemeyen dönüşümler için iterasyon dizilerinin zayıf ve kuvvetli yakınsaklık teoremleri
Weak and strong convergence theorems of iteration sequences for asymptotically nonexpansive mappings in Banach spaces
- Tez No: 661566
- Danışmanlar: PROF. DR. SEYİT TEMİR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2021
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Adıyaman Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 56
Özet
Bu tezde, düzgün konveks Banach uzaylarında kendisinden kendisine ve kendisinden kendisine olmayan asimptotik genişlemeyen dönüşümler için üç-adım iterasyon şemaları çalışılmaktadır. Düzgün konveks Banach uzaylarında belli şartlar altında bu iterasyon şemaları üzerinde zayıf ve kuvvetli yakınsaklık sonuçları elde edilmektedir. Bu tezde elde edilen sonuçlar, Banerjee ve Choudjury [4], Khan ve Hussain [19], Nilsrakoo ve Saejung [24] Suantai [32], Temir [35] ve Thianwan [36] çalışmalarının geliştirilmesidir.
Özet (Çeviri)
In this thesis, we study the three-step iterative schemes for approximating common fixed points of three asymptotically nonexpansive self and nonself mappings in uniformly convex Banach spaces. Several strong and weak convergence results on these iterative schemes are established under certain conditions in uniformly convex Banach spaces. The results obtained in this thesis improve the recent ones announced by Banerjee and Choudjury [4], Khan and Hussain [19], Nilsrakoo and Saejung [24], Suantai [32], Temir [35] and Thianwan [36].