Sınıf öğretmenlerinin beden eğitimi ve spor dersinde karşılaştıkları problemlerin araştırılması (Afyonkarahisar il örneği)
A study on problems encountered by classroom teachers during physical education and sports lessons (Afyonkarahisar provice example)
  1. Tez No: 665031
  2. Yazar: SEÇKİN İŞGÜZAR
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ADEM POYRAZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eğitim ve Öğretim, Education and Training
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Afyon Kocatepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Beden Eğitimi Öğretmenliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 64
Özet
Bu çalışma, sınıf öğretmenlerinin beden eğitimi ve spor dersinde karşılaştıkları problemlerin araştırılması amacı ile yapılmıştır. Bu amaç doğrultusunda Afyonkarahisar il Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı merkez okullarda görev yapan sınıf öğretmenlerine beden eğitimi dersinde karşılaştıkları fiziki, uygumla, formasyon ve önemseme ile ilgili problemlere yönelik ölçek uygulanmıştır. Toplanan bu ölçekler Spss 22.0 paket programından yararlanılarak çözümleme aşaması gerçekleşmiştir.
Özet (Çeviri)
This study was conducted to investigate the problems faced by classroom teachers in physical education and sports lessons. For this purpose, a questionnaire was given to classroom teachers working in schools within the Afyonkarahisar Central Provincial Directorate of National Education regarding the problems they encountered in physical education lessons. The analysis phase of these collected surveys was conducted by using the Spss package program.