Uzunluk uzayları ve geodezik uzaylar
Length space and geodesic space
  1. Tez No: 665599
  2. Yazar: METİN MERCAN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. HALİT GÜNDOĞAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kırıkkale Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 80
Özet
Bu tez çalışması dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm giriş için ayrılmıştır. İkinci bölümde, bir sonraki bölüm için kullanılacak temel kavramlar, metrik uzaylarda yol tanımı, yol uzunluğu ve bu yolların oluşturduğu uzaylar ele alınmıştır. Uzunluk uzayları ve geodezik uzaylar üçüncü bölümde incelenmiştir. Dördüncü bölüm tartışma ve sonuç için ayrılmıştır.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of four sections. The first section is reserved for introduction. In the second section, the basic concept that we use in the following section, the definition of the paths in metric space, the length of the path, and the space that formed these paths are discussed. The length space and geodesic space are examined in the third section. The fourth section is reserved for discussion and conclusion.