Media propaganda and political regimes in Pakistan
Pakistan'da medya propagandası ve siyasi rejimler
- Tez No: 672238
- Danışmanlar: PROF. DR. HAZAR VURAL JANE
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Siyasal Bilimler, Political Science
- Yıl: 2021
- Dil: İngilizce
- Üniversite: İstanbul Aydın Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 53
Özet
Medya ve siyaset bugün bu dünyadaki en güçlü araçlardır, hem birbirini inşa edebilir hem de yok edebilir. Ancak yıllar geçtikçe medya, zihinleri etkilemek için propagandayı yaymak için bir yöntem olarak kullanıldı. Bu araştırma, medya propagandasının gerçekte politik propaganda olduğundan ve medyanın hala uyması gereken kurallar olduğundan bahsediyor. Siyaset ve hükümetin medya propagandası ve siyaset üzerinde nasıl büyük bir etkisi olduğu, bunun arkasındaki oyundur. Propaganda, medyada belirli bir siyasi bakış açısını yaymak için kullanılan bir araç olabilir. Amaçlı tanıtım, yaklaşık olarak bir durumun nesnel gerçeğini elde etmek değildir; yaklaşık olarak bir mesaj yayıyor. Bu çalışma, medyanın her zaman hükümet ve siyasetin önemli bir rol oynadığı popagnada için nasıl bir uygulama olduğu ve bugün bile medya kanallarının ve personelinin nasıl her zaman risk altında olduğu hakkında konuşuyor. Formüle edilen sorulara dayalı olarak kapalı uçlu soru ile görüşülmüştür
Özet (Çeviri)
Media and politics are the most powerfull tools in this world today both can built and destroy eachother. However over the course of years media has been used a mode to spread propaganda to influence the minds. This reaseach talks about how media propagnada is actually political propaganda and media still has rules to follow. How politics and government has a great impact of media propaganda and politics is the game behind it. Propaganda could be an apparatus that's utilized in media to spread a certain political point of view. Purposeful publicity isn't approximately getting the objective truth of a circumstance; it's approximately spreading a message. The current study talks about how media has always been an appertaise for popagnada that government and politics played a major role in and how media channels and personals have always been at risk even today.The study is qualitative based study where important media and political personals have been interviwed as with close ended question based on the questions that were formulated..