Using fog computing to reduce time and energy in information networks
Bilgi ağlarında zamanı ve enerjiyi azaltmak için sis bilgisayarının kullanılması
  1. Tez No: 672462
  2. Yazar: AHMED MOHAMMED REDHA ABBAS
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ABDULLAHI ABDU IBRAHIM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgi Teknolojileri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 63
Özet
Bu yıllarda, bulut bilişim teknolojisi, iletişim ve işleme sorunlarına çözüm bulmaya ve ayrıca işlem süresini ve sınırlı kaynakları geciktirmekten bulut bilişim ağlarının çalışmalarını genişletmeye yönelik en önemli teknolojilerden biri olarak kabul ediliyor. Araştırmamızda sis teknolojisinin çalışmasını bulut, sis ve mobil ağlardan oluşan bir simülasyon sistemi içerisinde anlatıyoruz. Ayrıca, tüketilen enerjiyi azaltmaktan ve görev uygulamasının farklı ağlar arasında dağıtımını bölmekten en iyi sonuçları almak ve gecikme süresini azaltmak için (FGA) algoritmasını uyguladık.
Özet (Çeviri)
In these years, cloud-computing technology is considered one of the most important technologies that are directed to finding solutions to communication and processing problems, and also expanding the work of cloud computing networks from delaying processing time and limited resources. In our research, we explain the work of fog technology within a simulation system consisting of cloud, fog, and mobile networks. Moreover, we implemented (FGA) algorithm to get the best results from reducing the energy consumed and dividing the distribution of tasks implementation between the different networks, and to reduce the latency time.