Improving operational efficiency ofgovernment using artificialintelligence
Operasyonel verimliliğin iyileştirilmesiyapay kullanan devletzeka
- Tez No: 672461
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ABDULLAHI ABDU IBRAHIM
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2020
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 67
Özet
Bu tezde, hükümetin operasyonel verimliliğini artırmak için bir teknik geliştirdik. Yapay Zeka kullanarak sigorta kavramını ve nasıl sigorta değişecek ve Yapay Zeka (AI) zaten bu endüstrinin durumunu bozuyor. Dünya çapındaki sigortacılar, sahtekarlık tespiti gibi süreçleri ve görevleri otomatikleştirmek için AI kullanıyor. sigortalama ve talep işleme. Ek olarak, yeni rakiplerin yükselişi olmuştur. Yapay kullanarak sigorta için yenilikçi çözümler getiren InsurTechs gibi pazar müşterilerin yaşam tarzları ve davranışlarındaki yeni trendlere yanıt veren sinir ağı (YSA), ihtiyaçlarına yönelik hizmetler için daha talepkardır. Bu çalışma, nasıl olduğunu anlamayı amaçlamaktadır. Yapay Zeka ile oluşturulan sigorta poliçelerinin kişiselleştirilmesi ve etkinliği iyileştirilebilir ve gelecekte bu endüstriyi nasıl bozacağı ve bunun üzerindeki etkisi hükümetin operasyonel verimliliği. Dünya çapında Yönetişim göstergesi veri setini seçtik Halka açık olan bir sigorta poliçesinin AI ile kişiselleştirilmesi, Teminat ve primlerin bireysel bir müşteri için daha uygun tanımlanması ve yapılması tek bir stratejiden oluşan bir pazarda risk değerlendirmesi. Bu yenilik, İnsanlar her seferinde daha fazla bağlantıda olduğundan optimizasyon için müşterilerden Büyük Veri tahakkuku ve onlar hakkındaki bilgiler sürekli olarak paylaşılmakta ve şirketlerin bu bilgileri kullanmasına izin vermektedir. viii tüketiciler daha iyi ve iyi bilinen bir MATLAB R2019a eğitimi, testi ve doğrulaması için yazılım bu amaçla kullanılmıştır. 9 Katlı çapraz doğrulama kullanarak% 95,25 doğruluk elde ettik.
Özet (Çeviri)
In this thesis we developed a technique for Improving the operational efficiency of the government using Artificial Intelligence, we discussed the concept of insurance and how the concept of insurance will change and Artificial Intelligence (AI) is already disrupting the state of this industry. Insurers worldwide are using AI to automatize processes and tasks, such as fraud detection, underwriting, and claims processing. Additionally, there has been a rise of new competitors in the market, such as InsurTechs, that are bringing innovative solutions for insurance using Artificial neural network (ANN), responding to the new trends in customers' lifestyles and behaviors, that are more demanding for services directed for their needs. This study aims to understand how personalization of insurance policies, created with Artificial Intelligence and how its efficiency can be improved, and how it will disrupt this industry in the future and what will be the impact on the government's operational efficiency. We have chosen worldwide Governance indicator dataset which is publically available the personalization of an insurance policy with AI would encompass the definition of the coverages and premiums more appropriate for an individual customer and do the risk evaluation, in a market of one strategy. This innovation would take advantage of the accrual of Big Data from customers for the optimization, as people are each time more connected and information about them is constantly being shared, allowing companies to use it to know viii consumers better and for the training, testing and validation a well-known MATLAB R2019a software was used for this purpose. We achieved an accuracy of 95.25% using 9-Fold crossvalidation.