Anovle algorithm to efficient selective mapping papr reduction technigue
Etkili seçici eşleme kağıt azaltma tekniğine anovle algoritma
- Tez No: 672541
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. OĞUZ BAYAT
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
- Yıl: 2021
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 65
Özet
İyileştirme iletişim alanının gerekliliğine göre, hem güç verimliliğinin yüksek performansının hem de daha düşük bit hata oranının değerlendirilmesinde büyük bir toplam oran tabanı olacaktır. Yüksek veri hızı ve bit hata oranı talebi, değiş tokuş arasında ödün vermenin verimliliğini artıran bir taşıyıcı frekansı ile gerçekleştirilebilir. Frekans seçici solma ortamı, biraz daha fazla hata oranı ile kamyon hızı için performans performansı yüksek veri hızı elde etmek çok zordur. PAPR ve maaşları azaltmanın yanı sıra araştırmanın yürütülmesinde tepe / ortalama güç oranını (PAPR) düşürmek için çeşitli yöntemlere sahip çoklu taşıyıcı sistemler. Etkili güç yönetimi için önerilen birkaç yöntem vardır. Kırpma ve filtreleme yöntemleri olarak açıklandığı gibi, kod bir Kısmi İletim Dizisi (PTS), Seçilmiş Haritalama (SLM) ve iç içe geçmiş literatürdür. Bu proje, SLM tekniği Modülasyon şemalarını ve bir dizi başka çalışmayı ve bir dizi alt taşıyıcının analizini kullandı. Diğer yolların yanı sıra, SLM şeması ölçütleri analiz edilir ve karşılaştırılabilir. Ek olarak, kesiliriz veya DCT (ayrık kod dönüşümü), PAPR sonuçları. Kod veya sıkıştırma şeması, Ters Hızlı Fourier aktarımı (IFFT) SLM şemasının çıktısı zaten kesildi veya kod sinyali kullanıldı. Arlberg şeması bilgileri gözden kaçırma eğilimindedir ve biz, DCT çok taşıyıcılı sistemler için kodla birlikte, SLM'nin önerilen kullanımı için yararlı bilgiler içerebilir ve daha da yükseklere yol açar. Bu, aynı MATLAB PAPR azaltma şemaları kullanılarak ölçülür.
Özet (Çeviri)
According to the requirement of improvement communication field there would be great sum rate base on evaluate both of high performance of power efficiency and lower bit error rate. The demand for high-data rate and bit error rate, improve the efficiency of compromising between the trade-off can be performed with a carrier frequency. Frequency selective fading environment, it is a little more with a bit error rate performance for the truck speed is very difficult to achieve a high data rate. Multi-carrier systems with a variety of methods to reduce peak to average power ratio (PAPR) in carrying out the research in addition to reducing the PAPR and salaries. There are a few methods are recommended for effective power management. As described as such, clipping and filtration methods, the code is a Partial Transmit Sequence (PTS), Selected Mapping (SLM) and interweave literature. This project used the SLM technique Modulation schemes and a set of other studies and analysis of a number of subcarriers. As well as by other means, SLM scheme metrics are analyzed and can be compared. In addition, we are cut off or DCT (discrete code transform), PAPR results. The code, or compression scheme, the output of the Invers fast Fourier transfer (IFFT) SLM scheme has already been cut or the code signal is used. Arlberg scheme tends to miss the information, and we, along with the code for the DCT multicarrier systems may contain useful information for the proposed use of the SLM, and will lead to higher and higher. This is measured using the same MATLAB PAPR reduction schemes.