Management of solar charger based smart grid using hill climbing control and MPPT
  1. Tez No: 683193
  2. Yazar: MOHAMMED KAMOONA
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ABDULLAHI ABDU IBRAHIM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 78
Özet
Elektrik şebekeleri günlük hayatımızda her yerde mevcuttur. Hidroelektrik barajlar, nükleer santraller vb. gibi çeşitli ve çeşitli üretim kaynaklarından sürekli enerji sağlarlar. Gerilim dalgasının genliğini ve frekansını endüstri standartları tarafından kabul edilebilir değerlerde tutarken kaliteli elektrik sağlamalıdırlar. Jeneratörlerden gelen elektrik voltajı çıkışı, şebekenin kapsadığı bölgenin her noktasına hizmet verebilmesi için şebekede dağıtılır. Alternatörlerin çıkışına doğrudan bağlanan transformatörler bu voltajı üretecektir. Bu çalışmada, güneş enerjisinin hasat edilmesi ve güneş enerjisi şarjı tabanlı bir mikro şebeke sistemine yönlendirilmesi için kullanılan bir sistem tasarladık.
Özet (Çeviri)
Electricity networks are omnipresent in our daily life. They provide continuous energy from various and varied production sources such as hydroelectric dams, nuclear power plants, etc. They must provide quality electricity while maintaining the amplitude and frequency of the voltage wave at values acceptable by industry standards. The electrical voltage output from the generators is distributed in the network so that it can serve each point of the territory covered by the network. Transformers connected directly to the output of the alternators will produce this voltage. In this work we design a system used for harvesting the solar energy and directing it into a solar charger based microgrid system.