Optimization of cost reduction for logistics in e-commerce industry of Pakistan
Pakistan'da e-ticaret sektöründe lojistik için maliyet azaltma optimizasyonu
- Tez No: 683192
- Danışmanlar: PROF. DR. MOHAMMAD ABU BAKAR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2021
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Antalya Bilim Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 59
Özet
Pakistan'da e-ticaret endüstrisinde son birkaç yıldır derinlemesine ve hızlı bir ilerlemeye tanık oldu, firmalar başarıya götüren stratejileri keşfetmek ve hatta firmaların rekabet avantajı elde etmelerine izin vermek için kaynaklarını sıraladılar. Çevik tedarik zincirinin ve lojistiğin başarıda önemli bir rol oynadığı kabul edilmiş olsa da, maliyetle ilişkilidir. Bu çalışmanın amacı, Pakistan'daki e-ticaret firmalarının tercih ettiği maliyet azaltma stratejileri ile lojistiğin ilişkisini araştırmaktır. Daha iyi ve derinlemesine anlayış için çalışma nitel olacak şekilde tasarlanmıştır ve birincil veriler bire bir ayrıntılı görüşmelerle toplanmıştır. Doğa fenomenolojik yaklaşımı kullanılarak analiz yapılmıştır. Sonuçlar, lojistik optimizasyonunun firmanın maliyeti en aza indirmesine izin verdiğini göstermektedir. Bu makale, gelecekteki araştırmalar için yönetimsel çıkarımlar ve yönergeler üzerine son bulur.
Özet (Çeviri)
An immersed and rapid progression in the e-commerce industry in Pakistan has been witnessed over the last few years, firms have aligned their resources to explore the strategies that lead to success and even allows the firms to gain a competitive advantage. Even though it has been acknowledged that the agile supply chain and logistics play a significant role in the success but it is associated with cost. The aim of this study is to explore the relationship of logistics with cost-minimizing strategies opted by the e-commerce firms in Pakistan. For a better and deeper understanding, the study is designed to be qualitative and the primary data has been gathered by the one to one detailed interviews. Analysis has been done by using the approach of nature phenomenological. Results indicate that the optimization of logistics allows the firm to minimize the cost. This paper concludes on the managerial implications and directions for future research