An Electronic mailing system for middle east technical university
- Tez No: 6835
 - Danışmanlar: DOÇ. DR. F. PAYİDAR GENÇ
 - Tez Türü: Yüksek Lisans
 - Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
 - Yıl: 1989
 - Dil: İngilizce
 - Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
 - Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
 - Sayfa Sayısı: 386
Özet
ÖZET ODTÜ İ Çİ N GELİ ŞTİ Rİ LEN ELEKTRON! K MEKTUPLAŞMA Sİ STEMİ Ecer, Sibel Bilgisayar Mühendisliği Master Derecesi Tez Danışmanı Doç. Dr. F. Payidar Genç Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mayıs, 1989, 199 +x sayfa Bu çalışmada, ODTÜ'de Unisys A9 bilgisayarlarında MAILER adını verdiğimiz elektronik mektuplaşma sisteminin tasarımı ve uygulaması anlatılmaktadır. Ayrıca, bu çalışma, Elektronik Mektuplaşma Sistemleri ile ilgili yapılan kapsamlı araştırmayı da içermektedir. Bu araştırma, MAlLER'ın geliştirilmeye başlanmasından önce yapılmıştır. Mailer yazılımı, ODTÜ bilgisayar kullanıcılarının elektronik bir ortamda birbirleriyle iletişimini sağlar, ve kullanıcı ilişkisini sağlayan kısmı olarak EARN yazılımına entegrasyonu olanaklı kılar. KEYWORDS : Elektronik Mektuplaşma.Bilgisayar Ağları, Gelen Mektuplar, Giden Mektuplar, Dağıtım Listeleri KOD: 619. 02. 05 IV
Özet (Çeviri)
ABSTRACT AN ELECTRONIC MAILING SYSTEM FOR M.E.T.Ü. Ecer, Sibel M. S in Computer Engineering Supervisor Assoc. Prof. Dr. F. Payidar Gene Middle East Technical University May, 1989, 199+x pages In this study, the design and implementation of an electronic mail system, called MAILER, is presented. It is developed on UNISYS A9 machines in M.E.T.U. This study also includes a very detailed survey on Electronic Mailing Systems which is done before development of MAILER. The Mailer software facilitates METU computer users to communicate with each other in an electronic environment, and provides the integration to the EARN software as an user- interface layer of it. KEYWORDS : Electronic Mailing, Computer Networks, Incoming Mails, Outgoing Mails, Distribution Lists CODE : 619. 02. 05 iii