Gitar eğitiminde birlikte çalma müfredatına katkı amaçlı yeni düzenleme önerileri
New arrangement suggestions to contribute to the ensemble playing syllabus in guitar education
- Tez No: 684972
- Danışmanlar: PROF. DR. AHMET KANNECİ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Müzik, Music
- Yıl: 2021
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Hacettepe Üniversitesi
- Enstitü: Güzel Sanatlar Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Piyano Ana Sanat Dalı
- Sayfa Sayısı: 222
Özet
Dünya müziklerinden seçilen eserlerin gitarlı çalma grupları ile icra edilebilirliği, bu araştırmanın temelini oluşturmaktadır.“Giriş”kısmında, bulgulara yön verecek şekilde bazı tanımlar yapılacak, çeşitli kavramlar açıklığa kavuşturulacak ve problem durumuna değinilecektir.“Materyal ve Yöntem”bölümünde, araştırmada hangi yöntemlerle kaynak tarandığı ve bulgulara nasıl ulaşıldığı açıklanacaktır.“Bulgular ve Yorum”bölümünde, araştırmanın problem durumuna yönelik bulgular elde edilerek yorumlanacaktır.“Sonuç ve Öneriler”kısmında ise elde edilen bulgular ışığında ulaşılan sonuçlara yer verilerek, bunlar hakkında öneriler getirilecektir.
Özet (Çeviri)
The aim of the this work is to perform selected works of world music by classical guitar ensembles. In the first part, there will be definitions and well-substantiated explanations to cast more light on the findings. The second part will cover the methods of scanning sources to reach findings of the research. The third part will include the findings with their interpretation. Finally, there will be results about the findings obtained, along with suggestions that made in the conclusion of this research.