Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personellerinin duygusal zekâ ve iş tatmini ilişkisinin incelenmesi
Provincial Directorate of Youth and Sports staff examination of emotional intelligence and job satisfaction relationship
  1. Tez No: 685256
  2. Yazar: GÖKTÜRK SAMET KILIÇ
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ YUSUF SOYLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Spor, Sports
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 52
Özet
Bu araştırmanın amacı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personellerinin duygusal zekâ ve iş tatmini ilişkinin incelenmesidir. Araştırmaya farklı Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinde çalışan 316 personel (101 kadın, 215 erkek) gönüllü olarak katılmıştır. Veri toplama aracı olarak, araştırmacı tarafından hazırlanan kişisel bilgi formu, Duygusal Zekâ Özelliği-Kısa Formu ve İş Tatmini ölçeği kullanılmıştır.
Özet (Çeviri)
The purpose of this research is to examine the relationship between emotional intelligence and job satisfaction of the personnel of the Provincial Directorate of Youth and Sports. 316 personnel (101 female, 215 male) working in different Provincial Directorates of Youth and Sports participated in the research voluntarily. Personal information form prepared by the recearch voluntarily. Personal information form prepared by the researcher, Emotional Intelligence Trait-Short Form and Jon Satisfaction scale were used as data collection tools. SPSS statistical program was used in the analysis of the data.