Reinforce software development in Turkey
Türkiye'de yazılım geliştirme alanını güçlendirmek
- Tez No: 685720
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ÖZGE YÜCEL KASAP
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2021
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 62
Özet
Tasarım Odaklı Düşünme yaklaşımı inovasyon için ortaya atılmış bir proje yönetim metodolojisinin adıdır. Normalde daha çok tasarımcıların yenilikçi bir ürün geliştirmek için kullandığı bu süreci, örnek teşkil eden bir yazılım uygulaması geliştirmek sürecinde kullanacağım. Gerçek müşterilerle bizzat çalışacağım ve metodolojinin tüm adımlarını harfiyen takip edeceğim. Bu tez, süreçten elde edilen tüm teknik bilgi ve deneyimleri içerecek ve buna ek olarak sonunda bir Java Uygulaması ürünü ortaya çıkaracaktır. Bu çalışma, Tasarım Odaklı Düşünme ile yapılan bir yazılımın geliştirilmesi ile ilgilidir.
Özet (Çeviri)
Design Thinking approach is project methodology to innovation. It's a designer-oriented process. However, I am going to use it for developing software applications. I will work with clients and follow all the steps of the methodology. This thesis will contain all the experiences derived from the process and additionally, there will be an implementation of Java Application. It will release best practices for improving Software Development in Turkey. This study deals with the Software development of Design Thinking.