Management of distributed controlsystems using fuzzy logic
Bulanık mantık kullanılarak dağıtılmış kontrol sistemlerinin yönetimi
- Tez No: 688916
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. SEFER KURNAZ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2021
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 67
Özet
Bu projenin amacı, gerçek bir istasyonun istasyonlarından birinde otomatik bir sistem uygulamaktır. Yüksek Teknik Petrol rafinerilerinin binasında petrol üretim hattı. Aynı şekilde, amacı ayrıca, kontrol ve izleme için bir SCADA tipi kontrol sistemi uygulamaktır. Bulanık mantık kullanarak istasyonun çalışma parametreleri ve istatistiksel bir kontrol gerçekleştirmek için Sistem tarafından işlenen parçaların kalitesi, zaman içinde bir dizi istatistiksel araç gösterir. gerçek o Belirlenen kalite parametreleri dahilinde sürecin doğru çalıştığını doğrulamaya izin verir.NS otomatikleştirilecek istasyon İstasyon 1'dir ve SCADA sistemi bağlı bir Bilgisayar üzerinde çalışacaktır. aynı ağa.
Özet (Çeviri)
The objective of this project is to implement an automatic system in one of the stations of a real production line of oil, in the building of the Higher Technical Oil refineries. Likewise, the objective is also to implement a SCADA type control system to control and monitor the operating parameters of the station using fuzzy logic, and to carry out a statistical control of the quality of the parts processed by the system, showing a series of statistical tools in time. real that allow to verify the correct operation of the process within the established quality parameters.The station to be automated is Station 1,and the SCADA system will work on a Computer connected to the same network.